Y Ü K L E N İ Y O R
. . .

Anaokulumuz

Çocuğun sağlıklı bir şekilde büyüyebilmesi gelişebilmesi ve öğrenmeye karşı olumlu tutumlar geliştirebilmesi için, içinde bilişsel uyarıcıların zengin etkileşimlerin olumlu sosyal duygusal deneyimlerin olduğu ve çocuğun bağımsızlığını destekleyen bir çevrenin yaratılmasına ihtiyaç duyar. Bunlar ancak sağlıklı bir aile ortamı ve nitelikli bir okul öncesi eğitimi ile mümkündür. Bizde okul öncesi eğitimin öneminin bilincinde ve farkında olarak bu işi alanından mezun olan kişilerin yapması gerektiği düşüncesiyle İlkumutlar Anaokulunda bu yolculuğa başladık. Okulumuzda çocuk gelişimi uzmanı, branş öğretmenleri ve okul öncesi eğitim öğretmenleri vardır.

Anaokulumuzda Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kabul edilen okulöncesi çocuklar için geliştirilen eğitim programını uygulamaktayız. Tek bir yaklaşma bağlı kalmaksızın dünyaca kabul görmüş, çocukların gelişim ve yaş özelliklerini dikkate alarak farklı yaklaşım modellerinden de hedeflerimize uygun yanlarını alıp uygulamaktayız. ( Montessori, Reggio Emilia, Çoklu Zeka, Hagk Shop) Çocukların gelişim düzeylerine, ilgi ve gereksinimlerine uygun olarak belirlenen kazanımları erken okur yazarlık, matematik, drama, Türkçe, sanat, oyun, hareket, müzik, fen ve okul dışı öğrenme etkinlikleriyle de desteklenmekteyiz.

Ayrıca akıl oyunları, oyuncak günü, çocuk edebiyatı, gezi, tiyatro, müze, animasyon gibi uygulamalarımızla da sosyal yönden geliştirebilecekleri etkinliklerle eğlenerek öğrenmenin ayrıcalığını yaşatmaktayız. Çocukların eğitiminde ve gelişiminde en önemli unsur olarak kabul edilen aile ile işbirliği yaparak aile katılım etkinlikleri desteklemeliyiz.

Copyright © 2024 | İlkumutlar Anaokulu | Tüm hakları saklıdır. | Design By Cogen® Yazılım

0 [530] 882 06 31
0 [530] 882 06 31
Soru Sor